Sukcesy pływaków UKS SP5 SWIM - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 5 w Lublinie

Tag img 18.04.2024, 08:09

Sukcesy pływaków UKS SP5 SWIM

Ostatnie dwa weekendy nasi uczniowie wzięli udział w zawodach pływackich.

Nasza reprezentacja na tle basenu w Dębicy.

W zmaganiach ligowych województwa lubelskiego pływacy wyróżnili się dobrą dyspozycją i wspaniałymi rezultatami. Poprawili także swoje rekordy życiowe.

W dniach 14-15 kwietnia nasi podopieczni wystartowali w bardzo prestiżowych, międzynarodowych zawodach Feniks Pool Party w Dębicy. Szóstka zawodników rywalizowała z blisko 900 młodymi pływakami. Szkołę Podstawową nr 5 oraz klub UKS SP5 SWIM reprezentowali: A. Szmit, H. Zhulkova, P. Szmit, B. Jusiak, J. Jarosiński, A. Bronisz, którym gratulujemy bardzo udanych zawodów.

Bartłomiej Jusiak zdobył brązowy medal na 200m stylem dowolnym. Paweł Szmit w finale 200m stylem dowolnym, uplasował się na 5 miejscu. Adam Bronisz był na 6 pozycji na tym samym dystansie.

Drugi dzień zmagań obfitował w znaczące sukcesy. Paweł Szmit awansował do finału na 50m stylem motylkowym, Bartek Jusiak awansował do finału na 50m stylem grzbietowym. Natomiast Adam Bronisz w eliminacjach do finału 100m stylem dowolnym, poprawił swój rekord życiowy o 8 sekund, co dało mu awans do ścisłego finału, w którym jeszcze poprawił swój czas z eliminacji o 1 sekundę.

Hania Zhulkowa, Aleksandra Szmit oraz Jakub Jarosiński znacząco poprawili swoje dotychczasowe najlepsze rezultaty życiowe, zajmując wysokie miejsca na tych bardzo wymagających zawodach.

Wszystkim gratulujemy wspaniałych osiągnięć.