Wizja szkoły - Szkoła Podstawowa nr 5 w Lublinie

Wizja szkoły

Szkoła wprowadzająca w świat nauki

Wysoki poziom nauczania, wykwalifikowana kadra, bardzo dobra baza szkoły – pracownia komputerowa, laboratorium językowe, nowoczesne pracownie przedmiotowe, baza sportowa, trafnie dobrane programy nauczania, właściwy system oceniania, dobrze doposażona biblioteka, jasno określone wymagania edukacyjne, szkoła rozpoznaje i rozwija zainteresowania ucznia, propaguje świadomy odbiór tekstów kultury.

Szkoła dbająca o wychowanie

Wprowadza w świat kultury i sztuki, wychowuje zgodnie z poglądami rodziny, uczy współżycia i współdziałania w grupie, propaguje zdrowy styl życia, uczy poznawać samego siebie oraz odpowiedzialności za własne życie i życie innych, kształtuje odpowiedni system i hierarchię wartości, wyrabia współodpowiedzialność za dobre imię szkoły.

Szkoła przyjazna i bezpieczna

Otwarta na problemy uczniów, wolna od patologii, czysta i estetyczna, panuje atmosfera życzliwości i wzajemnej pomocy, pozytywne nastawienie, współodpowiedzialność za losy własne, kolegów, szkoły, przestrzeganie statutu i regulaminów, opieka medyczna, pedagog, psycholog, doradca zawodowy, właściwa komunikacja w różnych relacjach, drugi dom.

Szkoła otwarta

Udział rodziców w życiu szkoły, działalność sponsorów, współpraca ze środowiskiem lokalnym, partnerskie kontakty, z innymi szkołami, z zagranicą, spotkania z ciekawi ludźmi, współpraca z instytucjami wspierającymi działalność szkoły.

Szkoła przygotowująca do życia

Rozwija zainteresowania uczniów, kształtuje umiejętności społeczne, uczy służyć drugiemu człowiekowi, pomaga w dokonywaniu wyborów dalszej edukacji, kształci umiejętności niezbędne w życiu codziennym.

Szkoła realizująca marzenia

Uczniowie mają dostęp do nowocześnie wyposażonych pracowni przedmiotowych, nowoczesnych obiektów sportowych, międzynarodowa wymiana młodzieży, bogata oferta zajęć pozalekcyjnych, turystyka, szkoła o własnym obliczu – tradycje, obrzędy, święta, spotkania z ciekawymi ludźmi, turnieje, itp. Uczniowie uzyskują wysokie wyniki nauczania, miło wspominają swoją szkołę, mają poczucie własnej wartości, nie boją się życia, odnoszą sukcesy, przyjaźnią się.